Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se poznají?

20. 12. 2006
Abych vám řekla, jak se pozná takový upír, musela jsem nad tím dlouho přemýšlet. Ono to totiž ani moc poznat nejde, pokud nemáte nějaké schopnosti. Sice je na první pohled poznat, že jsou jiní, ale to neznamená, že to jsou upíři, že? Jak už jsem řekla upíři se umí skvěle maskovat. Zajímavé jsou sice jejich oči, protože pokud používají magii mají modřejší barvu( to jako duhovka, jo, ať tady na mě někdo nevytasí, že člověka s celýma modrýma očima nikdy nemůže najít :-) ) ale to můžou mít taky mágové nebo kouzelníci. Dál - upíři mění barvu duhovky , ale to neznamená, že nemohou mít oči černé nebo hnědé. Zuby ty nevidíte, takže to můžete většinou vyloučit, i když to někdy někomu občas ujede - to jsou momentky víte! Ale jejich oči také tak zvláštně odleskují světlo, - čímž vám nechci doporučit, abyste jim svítili baterkou do očí a čekali jestli se jim to odleskne tak nebo jinak. To že kolem nich je chlad, to je snad jediná věc, které se dá držet, ale když jste od nich daleko jsme opět tam kde jsme byli! Když je upír už dlouho mezi lidmi většinou ho už ani poznat nemůžete, pokud to sám nechce, což je sice někdy výhoda u těch exhibicionistů, protože někteří se rádi předvádí. Pokud, ale vidíte budoucnost, duchy, apod. máte vetšinou naději, že si upíra všimnete, je to už takové to podvědomé... ti kdo to umí, ví o čem mluvím :-) V poslední době jsem si všimla, jak si někteří lidi hrají na upíry a vzpomněla jsem si na další znak. Upíři sice mají zvláštní vztah ke krvi, ale nemusí syrové maso!!! Jdou po krvi ne po masu, na to většinou reagují jako každý jiný člověk! A krom toho, velmi často bývají alergičtí na kovy, ale ne tak, že by se rozpadali, to není Blade, ale dělá se jim vyrážka. A jsou většinou náchylní k chřipkovým onemocněním za to nikdy netrpí dětskými chorobami. Jinak není třeba je hledat na hřbitově, upíři na hřbitovy nemůžou, je to jediné posvátné místo, na které nemůžou, jedná se zřejmně s tím spojený strarý rituál předkřesťanského, tedy pohanského obyvatelstva. Např. kříž není křesťanský , nýbrž byl již v kulturách předkřesťanských a symboliku křížů na hrobech začali bojovníci, kteří na hroby svých přátel a spolubojovníků zarážely meče na důkaz odvahy a přátelství, a aby je ochránili "na druhé straně" ( bojovníci se pohřbívali ve zbroji a se všemy svými zbraněmy.Krom toho jsou hřbitovy hodně prosycené vzpomínkami a působí tam i jiné vlivy.
Kostely, krucifixy a svěcená voda jsou křesťanské blbosti, které křesťani používali na zpevnění autority církve. Stejný význam měla i výzdoba chrličů na gotických chrámech - měla člověku ukázat, že všude venku číhají zlé síly a pouze v kostele je bezpečno.

Zdroj: www.andokai.blog.cz  Copyright@Catriona T.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Upírysmus

(Sandro, 28. 12. 2006 16:29)

Děvče děvče. Nechci vás nějak urazit, ale čím tady krmíte o upírysmu, je převelice k smíchu. Sám se tímto oborem zabívám natolik, abych většinou tyto lži odsoudil do propasti zapomění. Docela by mne zajímala alespoň jediná vaše životní zkušenost, jenž jste si prožila na vlastní kůži. Upírysmus je plně o něčem jiném než si ve své hlavě myslíte a nepáte ani předtuchy o čem vůbec píšete. Nejdříve si raději sežentě několik věrohodných historických pramenů a potom začněte logicky uvažovat nad tímto tématem a beze lží, jenž předkládá dnešní otupělá společnost. S vřelím pozdravem S.