Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magie a karma

2. 7. 2006
Magie
- je určitý životní styl, rytmus. Mnoho lidí si myslí, že magie je jen o čarování, vykládání karet a slavení čarodějnických svátků. Je to však omyl. Magie je mnohem víc, než jen zpestření běžného života. Magie je cesta k vědění, je o poznání sama sebe. Pokud se chcete naplno věnovat magii je nutné se poznat. Divili by jste se kolik lidí na světě nemůže říct(ikdyž to většina z nich tvrdí) "Já se znám a vím co dokážu." Pravdou také je, že magie není jako jiná náboženství, která jistě znáte. Magie se v mnoha ohledech lišší. Narozdíl od jiných náboženství magie nemá přímou nadvládu boha či více bohů. Lidé si často myslí, že magie je hlavně o modlení se a o vzývání vyšší moci, snad mají i na půl pravdu, ale faktem zůstává, že v magii kouzla především vycházejí ze samotného čaroděje, čarodějky či mága. Jelikož je samotné čarování jen o síle vyřknutého přání či myšlenky "chci" je účast vyšších bytostí prakticky nesmyslná, avšak existenci bohů nevyvrací. Stejně tak, jak nevyvrací jejich existenci ani nepobízí k jejich horlivému vzývání a uctívání. Tyto vyšší bytosti(bohové), nás vedou, pomáhají nám jít po cestě, kterou jsme si vybrali a ukazují nám ten správný směr, když zabloudíme(jsou-li námi požádáni nebo pokud to uznají za vhodné či dokonce nezbytné). Víc než bohové oni jsou bytosti, které nás učí spoléhat se na vlastní smysly a sílu. Ale jak už to tak ve světě lidí chodí, každý si to vyloží jinak a díky tomu si většina myslí, že bohové se o nás mají starat, odpouštět nám a prakticky nás omlouvat, když něco vyvedeme. Díky tomuto jsme z bohů neudělali bohy, ale chůvy malých dětí, které nikdy nevyrostou. Takto jim vlastně o sobě říkáme " Neumíme myslet samy, rozhodněte za nás. My jsme ustrašení srabíci." Magie je však o silné vůli a schopnosti se sám za sebe rozhodnout. Z toho má mnoho lidí strach a proto byla magie vždy zatracována, zpochybňována a nenáviděná. Silnější jedinci ve společnosti nechtěli přijít o slabší( poskoky), tak pronásledovaly magii a všechny jejich přívržence. I dnes se lidé dívají na čaroděje, čarodějky a mágy s bázní a nedůvěrou a tyto ničitele ještě k tomu provází lidé a jejich kecy o tom jaká je magie podle nich, doopravdy však o magii nikdo nic neví. Panuje globální desinformovanost, kterou využívají chytří manipulátoři k dosažení svých cílů. Jen málo kdo z té menšiny nemanipuluje většinou.


Karma
- je jedním z hlavních cest magie po které učedníci chodí respektive se to učí.

Co je Karma
- doslovný význam je příčina a následek. Je to především taková příčina a takový následek, které vytváříme myšlenkami a skutky v našem životě. Jednodušeji řečeno znamená to, že my sami vytváříme vlatní život. To znamená, že jen my jsme a vždy budeme bezvyjímky odpovědni za vše, co se v našem životě přihodí.
- z hlediska karmy neexistují žádné souhry náhod. Dokud to jinému člověku neumožníme nic pro nás neudělá, nic neudělá nám. A ani lidé, kteří se nám vracejí do života to nedělají náhodně. Dělají to, protože jim to my dovolíme, mnohdy nevědomě. je pravda, že některé událostí vypadají jako pouhá souhra náhod, ale při bližším ohledání zjistíme, že to my jsme pro ně připravili vhodné podmínky. Buď každou událost sami vytváříme nebo ji k sobě přitahujeme nebo se ji pouze účastníme. Náhoda v karmě prostě neexistuje.
I v mnoha lidových rčeních nacházíme kermickou moudrost:
"Jak si kdo ustele, tak si také lehne."
"Kdo s mečem zachází, mečem schází."
"Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá."
A takto mohu pokračovat až do vyčerpání mé mozkové kapacity.


Karma je nevinná
Jestliže za cokoli ve svém životě dáváte vinu někomu jinému, popřete tím vlastní odpovědnost za svou karmu. Ale POZOR! odpovědnost neznamená totéž co zavinění; pocit zavinění všechno zpomaluje.
Nyní je na čase si uvědomit, že strůjcem svého života jste vy sami a že tomu nikdy jinak nebylo, není a nebude. Je na čase si uvědomit, že máte vždy možnost volby a můžete se rozhodnout změnit svůj život jak se vám zlíbí.
Prozatím, aby jste si zvykli na práci s karmou, zamyslete se nad vlastním životem a svými činy- BEZ SEBEOBVIŇOVáNí!- pozorně sledujte své jednání. Věřte, že jste zodpovědni za mnohem víc, než si ve svém životě uvědomujete.
Až si uvědomíte své působení na vlastní život položte si tyto otázky:
"Jak jsem jednal/a doposud?"
"Jak jednám právě teď?"
"Co z toho mám?"
Postupně jak budete rozkrývat všechny události svého života, zastavte se a uvažujte: je toto skutečně boží osud? A co jsem doposud učinil/a, že je to právě tak, jak to je, čím jsem přispěl/a, aby to tak zůstalo? Bude těžké se hned nezačít obviňovat, ale zkus te to.
Pro mnohé z nás je pohodlnější obvinit někoho jiného z věcí, jež se nám v životě nepovedly, než klást vinu sobě samému. Ale karma žádné obviňování neuznává, připouští pouze zodpovědnost. Musíme se stát zodpovědnými aniž bychom si nadávali ráno u zrcadla za včerejší večer. Jak řekla jedna moje velmi dobrá kamarádka: " Já se nestydím a neobviňuju, protože vím, že věci, které dělám ze mě dělají mě. Individuální bytost schopnou samostatného myšlení." A o tom to je, navíc změnit karmu je často tak jednoduché.


Toto je začátek cesty magií: uvědomění si síly rozhodnout se, měnit okolí a lidi kolem sebe jak chcete vy.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

reakce karma,magie

(Mandor, 9. 5. 2010 23:31)

autorovi doporučuji přečíst si poselství grálu od ab ru shina.sice bude riskovat že přestane komunikovat s lidmi ,nebo že se zblázní,ale doplní si mnoho mezer

...

(erutan revol, 20. 3. 2010 0:04)

vskutku zajimavé

magie

(9 letí kluk dominik, 23. 3. 2007 23:14)

mě všichni říkají že jsem blázen,magie je můj nejlepší přítel

zajimave

(96katka96, 6. 1. 2007 10:49)

jj souhlasim

karma a magie

(Green, 21. 7. 2006 23:24)

docela zajímavé a pravdivé teorie karmy a je také pravda že hodně lidi ani nevědí že neznají sami sebe.Todle je nejzajímavější článek o magii jaky sem kdy četl